dafater
25 آذر 1401 - 16:52

اوکراین وضعیت اضطراری انرژی اعلام کرد

شرکت انرژی اوکراین اعلام کرد که به دلیل  آسیب دیدن گسترده زیر ساخت های  تامین انرژی این کشور، اوکراین در حال حاضر در وضعیت اضطراری از این بعد به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، با ادامه حملات روسیه به زیر ساخت های اوکراین، بحران تامین انرژی در این کشور شکل جدی به خود می گیرد.

شرکت انرژی اوکراین(Ukrenergo) امروز جمعه در این کشور اعلام وضعیت اضطراری کرد.

شرکت انرژی اوکراین در میانه تشدید بحران تامین انرژی و برق در سراسر این کشور، که نشات گرفته ازحملات روسیه به زیر ساخت های این کشور است، اعلام کرد که ۵۰ درصد از زیر ساخت های مربوط به انرژی در اوکراین به طور کامل از بین رفته اند.

پیش از این «آندری یرماک»، رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین، روز چهارشنبه گفت که قطع برق این کشور ممکن است هفته‌ها به طول بینجامد و این امر نشان دهنده آن است که نیاز به ذخیره استراتژیک ژنراتورهای الکتریکی برای اوکراین بسیار مهم است.

این مقام اوکراینی در مراسم افتتاحیه پروژه شهرهای اروپایی برای کمک به اوکراین از طریق تهیه ژنراتورهای الکتریکی گفت که این پروژه به اوکراینی‌ها کمک می‌کند تا «در سخت‌ترین زمستان در تاریخ مدرن این کشور زندگی کنند.»

حملات گسترده ارتش روسیه علیه زیرساخت‌های اصلی اوکراین در شهرهای مختلف پس از انفجار پل کریمه در ۱۶ مهر آغاز شده و به گفته ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در نتیجه این حملات تاکنون نزدیک به ۴۰ درصد زیرساخت‌های انرژی اوکراین از بین رفته است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 914365