dafater
10 بهمن 1401 - 16:37

حجابِ دختران و زنان جامعه اسلامی ‌برای دشمن قابل تحمل نیست

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به خودباوری بانوان ایرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: حجابِ دختران و زنان جامعه اسلامی نیز برای دشمن قابل تحمل نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در تجمع بزرگ دختران انقلاب گیلان که همزمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مصلی رشت برگزار شد، اظهار داشت: تمام رسانه‌های داخلی و خارجی، امروز شاهد حضور و تجمع دختران انقلاب در رشت هستند و جمعیت فراوانی از سراسر استان شهیدپرور گیلان نیز از شبکه استانی باران شاهد این صحنه زیبا هستند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه شیوه‌های تربیت در جامعه تغییر کرده است، تصریح کرد: دختران و پسران جوانی که به سن ازدواج می‌رسند و همسر انتخاب می‌کنند، باید روش‌های جدید همسرداری، تربیت فرزند و زندگی مشترک را بیاموزند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه شیوه‌های تربیت در آموزه‌های دینی و اسلامی بیان شده و قرآن کریم و روایت ائمه اطهار(ع) نیز روش‌های مختلف را به جامعه آموخته‌اند، افزود: مسئولان حوزه تربیت و فرهنگ وظیفه دارند این مسائل را عملی کنند البته آموزش و پرورش و اساتید دانشگاه‌ها نیز در این حوزه دغدغه دارند و قانون هم وجود دارد اما بعضی کارگزاران و عمل‌کنندگان به این قوانین نمی‌دانند که در برخی موارد چطور عمل کنند.

وی به وجود دختران و بانوانی باادب در گفتار و رفتار در سرتاسر ایران و گیلان ولایتمدار اشاره و بیان کرد: این دختران در میدان‌های مختلف حمایت از انقلاب اسلامی و ارزش‌ها حضور دارند و در گیلان نیز چنین دخترانی داریم که هر کدام یک دنیا و بسیار ارزشمند هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به زنان مجاهد و فرهیخته در این استان افزود: نسل اول انقلاب امروز افتخار می‌کند که چنین بانوان و جوانانی وارث انقلاب اسلامی شدند.

آیت‌الله فلاحتی‌ توطئه‌ها و هزینه‌های متعدد دشمنان علیه بانوان جامعه اسلامی را مورد اشاره قرار داد و خطاب به بانوان حاضر در مصلی رشت گفت: شما سکان‌داران آینده انقلاب هستید و دشمن به‌دنبال ضربه زدن به این سکان‌داران طلایی انقلاب است.

امام جمعه رشت با تاکید بر موفقیت‌های انقلاب اسلامی در حوزه بانوان افزود: این موفقیت‌ها امروز خاری در چشمان دشمن است و حجابِ دختران و زنان جامعه اسلامی نیز برای دشمن قابل تحمل نیست زیرا می‌دانند حجاب زمینه رشد بانوان را فراهم می‌کند و به‌کارگیری حجاب می‌تواند دشمن را در رسیدن به مقاصد شوم ناکام بگذارد.

وی با اشاره به برگزاری همایش زنان تاثیرگذار در ایران اسلامی و شرکت زنان تاثیرگذار از 60 کشور دنیا در این همایش خاطرنشان کرد: اکثر زنانی که در این همایش شرکت کرده بودند اذعان کردند که زن ایرانی پایبند به ارزش‌ها و مایه شگفتی جهانیان شده است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به نقش‌آفرینی‌ بانوان جامعه اسلامی در عرصه‌های مختلف برای کمک به انقلاب اسلامی تصریح کرد: زن ایرانی زیباترین اندیشه را در میان زنان جهان دارد.

آیت‌الله فلاحتی به خودباوری بانوان ایرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: زنان و دختران ما امروز در صحنه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و مدیریتی حضور فعال دارند و این موفقیت ثمره خودباوری ملت و دختران ما است که "ما می‌توانیم" را در عمل و بیان نشان دادند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: بسیاری از کشورها به حجاب و رفتار فکری، سیاسی و اجتماعی بانوان جامعه ایرانی علاقه‌مندی نشان دادند و این نشان‌دهنده تاثیرگذاری زنان ایرانی در دنیا است‌.

آیت‌الله فلاحتی به قدرت دفاع از اصول و باورهای اعتقادی توسط زنان ایرانی بعد از انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: زنان ایرانی بخش عظیمی از اجتماعات مختلف بعد از انقلاب اسلامی را تشکیل می‌دهند و در حمایت از انقلاب و دفاع از رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی همواره در میدان بوده‌اند که جای افتخار دارد.

امام جمعه رشت، قدرت دفاع از اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی توسط زنان ایرانی را نشان‌دهنده بالندگی بانوان این جامعه دانست و افزود: هم‌اینک 30 هزار زن پزشک متخصص و فوق تخصص در ایران داریم که جزو افتخارات‌مان هستند البته این بالندگی در میان دختران و زنان جامعه زیاد است تا جایی که ملت‌ها حسرت این بانوان را می‌خورند.

وی با بیان اینکه زنان و دختران ایرانی امروز در اوج عزت و اقتدار زندگی می‌کنند تصریح کرد: توانایی‌های زنان ایرانی باعث شده که بتوانند در برابر هجمه‌های مختلف دشمنان ایستادگی کنند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان افزود: در هر توطئه‌ای که توسط دشمن آغاز شد، زنان باعفت و دختران اهل معرفت اولین کسانی بودند که به دشمنان تو دهنی زدند و در اغتشاشات اخیر نیز بانوان مومنه به‌خوبی صف‌شان را از دشمن جدا کردند و تو دهنی محکمی به دشمن زدند و نشان دادند که زن ایرانی اهل بصیرت و معرفت است و اعلام کردند که شعار زن زندگی آزادی شعار بیگانگان است که به عزت بانوان ما نمی‌اندیشند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان خطاب به بانوان مومنه و ولایی گفت: سعی کنید اهل مطالعه باشید و اسلام و معارف اسلامی را بیشتر بشناسید و بدانید آینده متعلق به شما است و شما باید در میدان بزرگی که پیش روی شما قرار دارد، پاسخگوی شبهات باشید و در عین حال با تقوا، عفاف و معرفت رفتار کنید.

انتهای پیام/612/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1007999